Ferie Zimowe 2017 z MOSiREM

 

 

 

RELACJA

 

Z Imprez Sportowo-Rekreacyjnych organizowanych w ramach Ferii Zimowych 2017

 

           Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie był organizatorem  programu „ Ferie Zimowe 2017 w naszym mieście. Odbyło się wiele ciekawych imprez o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Programowe zawody skierowane były głównie do dzieci i młodzieży pozostających w okresie ferii zimowych w Parczewie.

 

Zaproponowane imprezy miały uatrakcyjnić czas wolny oraz dostarczyć najmłodszym aktywności fizycznej. W pierwszym dniu ferii 16 stycznia w sali Mosiru odbył się Turniej Tenisa stołowego w kategorii szkół podstawowych. W zawodach wystartowały chłopcy z parczewskich szkół podstawowych i okolic. Dzieci rywalizowały systemem do dwóch porażek. Przedstawiamy wyniki końcowe imprezy:

 

I miejsce Zabielski Maciej S.P nr 2 Parczew

 

II miejsce Kozak Mikołaj S.P Rudno

 

III miejsce Ciok Patryk S.P Rudno

 

IV miejsce Kazanowski Igor S.P nr 2 Parczew

 

W kolejnym dniu 17 stycznia do rywalizacji przystąpili gimnazjaliści i uczniowie szkół pondgimnazjalnych. Wyniki końcowe turnieju:

 

I miejsce kaczor Adam ZDZ Parczew

 

II miejsce Karwacki Fabian S.P Nr 1 Parczew

 

III miejsce Przyczyna Tomasz LO Parczew

 

IV miejsce Lipka Marcin ZSCR Jabłoń

 

W dniu 19 stycznia w hali Szkoły Podstawowej Nr 1 w Parczewie rozegrano halowy turniej piłki nożnej w kategorii szkół podstawowych. Zawody odbyły się w 2 kategoriach wiekowych: klasy II-III i IV-VI. W młodszej kategorii klas II-III odbyły się tylko 2 mecze. Legia przegrała dwukrotnie z Realem Madryt 1:2 i 1:2. Najlepszym Strzelcem został Karpiński Kacper 2 bramki. Natomiast w grupie starszej wystartowało 3 zespoły, dwie drużyny chłopców i jedna dziewcząt. Wyniki:

 

Victoria- Legia Warszawa 3:2 i 0:4

 

Legia – Pechowcy/dziewczęta/ 8:1 i 6:0

 

Victoria- Pechowcy 5:1 i 4:0

 

Kolejność Końcowa:

 

I miejsce Legia

 

II miejsce Victoria

 

III miejsce Pechowcy

 

Najlepszym strzelcem został Fabian Karwacki z Legii 11 bramek

 

Najlepszym zawodnikiem Mikołaj Matejczuk z Victorii

 

           W dniu 24 stycznia 2017 w sali MOSiR odbył się Turniej Bilardowy dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjanych. Uczestnicy zagrali systemem każdy z każdym do dwóch wygranych partii mecz i rewanż. Najlepiej w stawce zaprezentował się Bartłomiej Olek który wygrał wszystkie swoje mecze. Na drugim stopniu podium stanął Krzysztof Kanak z Gimnazjum Parczew 3 zwycięstwa, trzecie miejsce zajął Tomasz Przyczyna z LO Parczew również 3 zwycięstwa. Najlepsi otrzymali upominki rzeczowe ufundowane przez organizatorów Programu ferie na sportowo z MOSiRem.

 

W dniu 25 stycznia w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Parczewie rozegrano Mini turniej Piłki Siatkowej dla szkół podstawowych zespołów 3-osobowych. Tym razem w zawodach wystartowały same dziewczęta, które za każdy rozegrany set w zawodach otrzymywały punkty. Najwięcej punktów we wszystkich rozegranych setach uzyskała Julia Izdebska, druga była Zuzanna Szostak, a trzecia Marcelina Makówka wszystkie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Parczewie.

 

W dniu 27 stycznia na lodowisku MOSiR odbyły się zimowe konkurencje dla dzieci i młodzieży. W programie znalazły się następujące konkurencje: jazda na łyżwach na czas, slalom na łyżwach, strzały piłeczką do bramki przy pomocy kija hokejowego oraz mecz hokeja na lodzie. Uzyskane wyniki:

 

Jazda na czas: Grupa młodsza

 

1 miejsce - Rudko Aleks 48,01

 

2 miejsce – Genea Zuzanna 59,59

 

Grupa starsza:

 

1 miejsce – Kowalik Mikołaj 22,69

 

2miejsce – Kaliszyk Konrad 26,13

 

3 miejsce – Rudko Bartłomiej 27,66

 

4 miejsce Karwacki Fabian 35,27

 

Slalom na łyżwach:

 

Grupa młodsza

 

1 miejsce- Kazanowska Laura 19,89

 

2 miejsce – Rudko Aleks 20.10

 

3 miejsce – Czarnacka Kornelia 20,48

 

Grupa starsza:

 

1 miejsce Kowalik Mikołaj 10,67

 

2 miejsce Rudko Bartłomiej 14,08

 

3 miejsce Karwacki Fabian 17,24

 

Slalom z piłeczką między tyczkami:

 

1 miejsce Kowalik Mikołaj 11,15

 

2 miejsce Karwacki Fabian 17,27

 

3 miejsce Kaliszyk Konrad 28,14

 

Strzały piłeczką do bramki kijem hokejowym:

 

1 miejsce Rudko Bartłomiej

 

2 miejsce Kowalik Mikołaj

3 miejsce Karwacki Fabian